علم و تکنولوژی

بیش از 31 درصدی بازار باتری های گرافنی تا سال 2027 رشد می یابد

پیش بینی ها حاکی از رشد سالانه 31 درصدی بازار باتری های گرافنی تا سال 2027 است و اروپا بیشترین سهم را در میان مناطق مختلف جهان دارد.

2 مهر 1399

اختیارات کمیسیون های موارد خاص استانی افزایش می یابد

مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: آیین نامه افزایش اختیارات کمیسیون های موارد خاص دانشگاهی و استانی بازنگری و تدوین شده و در مرحله تأیید وزارت علوم است.

1 مهر 1399

ایجاد دادگاه ویژه رسیدگی به مسائل موجر و مستاجر در کلان شهرها

خبرنگاران : وزیر راه و شهرسازی گفت : بر اساس درخواست ما از رئیس قوه قضائیه، قرار است در هر کلانشهر دادگاه ویژه رسیدگی به مسائل موجران و مستأجران در خصوص رعایت سقف اجاره بها تشکیل شود.

28 شهریور 1399

پیشتازی 2 شرکت در تحقیقات فراوری واکسن کرونا

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه در حوزه فراوری واکسن مقابله با کرونا در حال حاضر با 6 شرکت قرارداد منعقد شده است، گفت: در حوزه صنایع غذایی و توسعه امنیت غذایی، محصولات فناورانه متعددی در کشور فراوری شده است و شاهد فراوری بعضی آنزیم ها...

26 شهریور 1399

آیا بنزین کم فروشی می گردد؟

رئیس کانون انجمن های صنفی صندلی داران سوخت کشور گفت: وقتی باک اتومبیل خالی است و کمتر از گنجایش، بنزین زده می گردد، تبخیر بسیار بالا می رود.

21 شهریور 1399

نحوه فروش ETF خریداری شده از بانک ها ، صاحبان دارا یکم چه کنند؟

به گزارش خبرنگاران، کسانی که در عرضه اولین صندوق دولتی ETF مشارکت کردند و سهم دارا یکم را از بانک ها خریدند، اکنون برای فروش چه می توانند کنند؟

16 شهریور 1399

قیمت انواع لپ تاپ، امروز 15 تیر 99

قیمت لپ تاپ های متنوع از برند های مطرح جهان در بازار ایران، به تاریخ یکشنبه 15 تیر 1399 را مشاهده می کنید.

12 شهریور 1399

خبرنگاران چند خبر کوتاه از استان کهگیلویه و بویراحمد

گچساران - خبرنگاران -رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گچساران گفت: 785 کیلوگرم انواع مواد مخدر با اجرای طرح های پاک سازی نقاط آلوده از سال گذشته تا به امروز در این شهرستان کشف و ضبط شده است.

11 شهریور 1399

چطور از شر موی زیرپوستی خلاص شویم؟

روزیاتو/ موی زیرپوستی یک دردسر تمام عیار است. چیزی که اغلب با یک مزاحمت مختصر شروع می شود می تواند خیلی زود تبدیل به یک برآمدگی حساس شود که رفع آن روزها به طول انجامد. در ادامه می خواهیم ببینیم علت به وجود آمدن موی زیرپوستی چیست، چطور تشخیصش دهیم و چطور...

10 شهریور 1399

اختتامیه هجدهمین دوره جشنواره قلم زرین 14تیر برگزار می شود

موسسه انجمن قلم ایران اختتامیه دوره هجدهم جشنواره قلم زرین را 14 تیرماه در ساعت 16 در محل سالن اجتماعات انجمن قلم ایران برگزار می کند.

8 شهریور 1399

اکسپو 2020 دبی چیست و به چه تاریخی موکول شد؟

نمایشگاه جهانی که با نام اکسپو (Expo) نیز شناخته می گردد، یکی از رویدادهای بسیار عظیم بین المللی از نظر تعداد بازدیدکنندگان، مدت زمان برگزاری، مقیاس و ابعاد به حساب می آید و فرصت مناسبی است تا دستاوردهای ملل مختلف در آن به نمایش گذاشته گردد. مردم از سراسر...

6 شهریور 1399

افزایش آتش سوزی ها در مناطق چهار گانه نسبت به سال گذشته

سرهنگ محبت خانی گفت:آتش سوزی ها در مناطق چهارگانه نسبت به سال گذشته افزایش داشته که در اردیبهشت ماه این پیش بینی ها شده بود.

6 شهریور 1399

چتر نجات کپسول بوئینگ آزمایش شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیتال ترندز، استارلاینر نیز مانند کپسول کرو دراگون اسپیس ایکس برای انتقال فضانوردان از خاک آمریکا به ایستگاه فضایی بین المللی ساخته شده بود اما به دلیل وجود اختلالاتی به موقع آماده نشد.

3 شهریور 1399

نقص فنی پرتاب ماهواره چین را لغو کرد

آخرین ماهواره ناوبری بیدو قرار بود روز پنج شنبه پرتاب و سیستم موقعیت یاب چین تکمیل شود که به دلیل مشکل فنی پرتاب آن لغو شد.

2 شهریور 1399

استفاده همگانی از ماسک زنجیره کرونا را قطع می نماید

عضو هیات علمی گروه ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی ایران بر لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک تاکید نمود و گفت: مهمترین راه چاره در شرایط فعلی، برای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا استفاده همگانی از ماسک است.

1 شهریور 1399

طحان نظیف: گزارش های کارشناسی به آنالیز مصوبات شورای نگهبان یاری می نماید

عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: نقش آفرینی مجموعه های علمی و پژوهشی در آنالیز کارشناسی مسائل جاری کشور، لازم است و به ارزیابی مصوبات شورای نگهبان یاری می نماید.

29 مرداد 1399

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران منصوب شد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد تهران طی حکمی از سوی محمدمهدی طهرانچی منصوب شد.

24 مرداد 1399

مزدا 3 نیو، اولین تجربه با موتور اسکای اکتیو ایکس

طی سال های گذشته یکی از اصلی ترین دغدغه های خودروسازان کاهش سطح بنزین مصرفی خودروها و همچنین کاهش فراوری گازهای گلخانه ای و آلاینده های غیرمجاز توسط آن ها بوده است. ساخت خودروهای هیبریدی و برقی برای دست یافتن به همین هدف صورت گرفت.

23 مرداد 1399

پنیری که به مقابله با کرونا یاری می نماید

نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد ویتامین k موجود در بعضی از پنیرها می تواند به مبارزه با کرونا یاری کند.

17 مرداد 1399

یکی داس (تان) است پر آب چشم، معضلی به نام کاهش قدرت آموزه ای کتاب

خبرنگاران - مهسا کلانکی: سکانس اول از یک ملودرام واقعی: دختری نوجوان دسته گلی به دست گرفته و رو به دوربین با لبخند ایستاده است. قطعا در دلش دنیای زیبایی را متصور است؛ سرشار از عشق و بی خبر از دست بی رحم تقدیر.

10 مرداد 1399
تعداد: (57)